MADAGASKAR – Śladami błogosławionego Jana Beyzemy

Termin: 02.10 – 16.10.2024

Cena 8400 PLN + 2300 EUR

1 dzień (02.10.2024): WARSZAWA – MADAGASKAR (ANTANANARYWA) Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie. Odprawa bagażowo-paszportowa. Przelot do Antananarywy z międzylądowaniem. Przylot na Madagaskar w godzinach wieczornych do stolicy – Antananarywy, przez lokalnych nazywanej Tana. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

2 dzień (03.10.2024: ANTANANARYWA – REZERWAT PEYRIERAS – ANDASIBE (REZERWAT ANALAMAZAOTRA) Wczesne śniadanie i wyjazd w kierunku Andasibe. Po drodze zatrzymamy się w Rezerwacie Peyrieras, w którym będziemy mieli okazję zobaczyć zwierzęta takie jak: kameleony, legwany, gekony, lemury oraz inne zwierzęta występujące tylko na Madagaskarze. Przejazd w okolice Parku Narodowego Andasibe-Analamazaotra, którego symbolem jest Indris – krótkoogonowy lemur, jeden z największych na świecie. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg. Wieczorem wizyta w Rezerwacie Vakona.

3 dzień (04.10.2024): REZERWAT ANALAMAZAOTRA – REZERWAT VAKONA Śniadanie. Całodniowa wizyta w Parku Narodowym Analamazaotra oraz ponownie w Rezerwacie Vakona. Mozliwość spotkania zwierząt w ich naturalnym środowisku. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień (05.10.2024): PRZEJAZD DO ANTSIRABE Po śniadaniu całodzienny przejazd do Antsirabe wzgórza i pola ryżowe. Będziemy mieli okazje poznać i doświadczyć codziennego życia mieszkańców Madagaskaru. Zatrzymamy się w lokalnych wioskach, targach i wsiach. Odwiedzimy również miejscowość Ambatolampy i warsztaty z wyrobami z aluminium. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień (06.10.2024): ANTSIRABE – AMBOSITRA – FIANARANTSOA Po śniadaniu przejazd do miejscowości Fianarantsoa z postojem w Ambositrze – stolicy madagaskarskiego rzemiosła artystycznego. Po przyjeździe do Fianarantsoa, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień (07.10.2024): MARANA – BŁOGOSŁAWIONY JAN BEYZYM Śniadanie. Zwiedzanie miejsc związanych z Błogosławionym Janem Beyzymem. Odwiedzimy Marane, miejsce w którym mieszkał Błogosławiony i budował szpital trędowatych – szpital do dziś funkcjonuje. W Maranie znajduje się jego pomnik, grób, Muzeum i dom, w którym mieszkał. Błogosławiony Jan Beyzym na Madagaskarze poświęcił swoje życie dzieciom i trędowatym. Spotkamy się z polskim Ojcem, który w Maranie jest kapelanem szpitala i jeśli czas pozwoli odwiedzimy szkołę im. Bł. Jana Beyzyma. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

7 dzień (08.10.2024): FIANRANTSOA – AMBOSITRA Wcześnie po śniadaniu wyjazd na zachód wyspy, w stronę nadmorskiego miasta położonego nad Kanałem Mozambickim. Całodniowy przejazd do Ambositry. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień (09.10.2024): AMBOSITRA – ANTSIRABE – MIANDRIVAZO Po śniadaniu przejazd do Antsirabe, a następnie do Miandrivazo nad rzeką Mahalijo. Podczas przejazdu postoje w lokalnych wioskach oraz na lokalnych targach. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

9 dzień (10.10.2024): PARK NARODOWY KIRINDY Po śniadaniu przejazd w kierunku Morondavy do Parku Narodowego Kirindy pełnego baobabów. Na terenie parku występuje 8 gatunków lemurów i drapieżne fossa – zwierzęta występujące tylko i wyłącznie na Madagaskarze, zagrożone wyginięciem. Wizyta i eksploracja Parku przez resztę dnia. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

10 dzień (11.10.2024): PARK NARODOWY KIRINDY – TSIMAFANA – TSIRIBINHA – BEKOPAKA Po śniadaniu kolejna wizyta w Parku Narodowym Kirindy. Nastepnie przejazd do Tsimafana skąd promem przepłyniemy do Tsiribihina. Przejazd do Bekopaka. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

11 dzień (12.10.2024): PARK NARODOWY TSINGY DE BEMARAHA Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego Tsingy De Bemaraha, który słynie z niesamowitych formacji wapiennych. Ta formacja skalna istnieje tylko na Madagaskarze. Eksploracja parku, w którym również będziemy mieli okazję zobaczyć lemury i inne zwierzęta. Obiadokolacja i nocleg.

12 dzień (13.10.2024): PARK TSINGY DE BEMARAHA – TSIRIBINHA – MORONDAVA Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną z Parku Tsingy de Bemaraha. Przeprawa promem i przejazd w stronę nadmorskiej miejscowości Morondava. Przejazd przez słynną Aleję Baboabów, która jest symbolem i wizytówką Madagaskaru. Zachód słońca w tym niezwykłym miejscu. Przejazd na zakwaterowanie w hotelu przy plaży. Czas wolny na relaks i kąpiele. Obiadokolacja i nocleg.

13 dzień (14.10.2024): MORONDAVA – CZAS WOLNY NA WYPOCZYNEK Śniadanie i obiadokolacja. Czas wolny na relaks i kąpiele. *Możliwość skorzystania z wyciecek fakultatywnych.

14 dzień (15.10.2024): MORONDAVA – ANTANANARYWA Śniadanie. Transfer na lotnisko w Morondavie. Przelot do Antananarywy. Zwiedzanie Tany: Stare Miasto, przejazd wzdłuż Alei Niepodległości do Stacji Kolejowej. Przejazd przez kontrastującą część miasta obok Hotelu Carlton, budynków Ministerstw, Stacji Radiowej. Przejazd obok Jeziora Anosy, targ kwiatowy, a następnie przejazd do Ambohimanga – Królewskiego Wzgórza, stanowiska archeologicznego wpisanego na listę UNESCO. Ambohimanga jest ważnym miejscem historycznym dla ludu malgaskiego. Wieczorem transfer na lotnisko. Odprawa bagażowo-paszportowa. Przelot do Warszawy z międzylądowaniem.

15 dzień (16.10.2024): ANTANANARYWA – WARSZAWA Przylot do Warszawy około godziny 16:40.

Cena zawiera:

– przelot samolotem z Warszawy do Antananarywy i z Antananrywy do Warszawy z międzylądowaniem,

– wewnętrzny przeloty na trasie: Morondava – Antananarywa,

– zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z łazienkami,

– wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (zgodnie z programem),

– bilety wstępów do zwiedzanych miejsc/parków narodowych,

– ubezpieczenie KL, NNW i bagaż,

– opieka polskiego pilota oraz lokalnego przewodnika,

– opieka duszpasterza,

– transfery klimatyzowanymi busami/autokarami,

Cena nie zawiera:

– napojów do obiadokolacji,

– dopłaty do pokoju 1 osobowego,

– dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych i kosztów rezygnacji,