MALEZJA – INDONEZJA – SINGAPUR

09-26 X 2023

Cena: 6650 PLN + 2350 USD 

1 dzień (09.10.2023): WARSZAWA – SINGAPUR  Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie o godzinie 14:40. Odprawa bagażowo-paszportowa. Planowy wylot o godzinie 17:40. Przelot do Singapuru z przesiadką w Doha.

2 dzień (10.10.2023): SINGAPUR Przylot do Singapuru około godziny 16:00. Po odbiorze bagaży transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek. Wieczorem spacer po mieście. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień (11.10.2023): SINGAPUR – MELAKA Śniadanie. Zwiedzanie Singapuru. Poznamy historię, kulturę i styl życia ekscytującego serca Nowej Azji. Zobaczymy kontrast między starym, a nowym miastem. Odwiedzimy dzielnicę kolonialną z widokiem na boiska rekreacyjne w centralnej dzielnicy biznesowej, z zewnątrz: Parlament Singapuru, budynek Sądu Najwyższego, Ratusz. Przejazd do jednej z najpopularniejszych świątyń w Singapurze – Świątynia Zęba Buddy. Następnie przekroczymy granicę z Malezją i udamy się do Melaki – jednego z najstarszych miast Malezji, które kiedyś było jednym z najpotężniejszych portów na świecie, a dzisiaj znajduje się na liście UNESCO. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień (12.10.2023): MELAKA – KUALA LUMPUR Śniadanie. W Melaka odwiedzimy kościół św. Piotra, najstarszy funkcjonujący kościół rzymskokatolicki w Malezji, ulica Jonker, Plac Czerwony z holenderskim ratuszem. Następnie Porta de Santiago – brama pozostała po XVI-wiecznej portugalskiej fortecy. Po drodze obejrzymy replikę Flor de la Mar – portugalskiego statku, który zatonął w tym rejonie na początku XVI wieku ze złotem. Później udamy się na Górę św. Pawła, skąd rozpościera się panorama na okolicę. Przejazd do stolicy Malezji – Kuala Lumpur. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień (13.10.2023): KUALA LUMPUR Po śniadaniu zwiedzanie Kuala Lumpur (kontrast wspaniałych drapaczy chmur z budynkami z czasów kolonialnych). Rozpoczniemy od odwiedzenia Rzymskokatolickiej Archidiecezji Kuala Lumpur. Pałac Królewski, Meczet Narodowy, Budynek Sułtana Abdula Samada, Plac Niepodległości, Świątynia Sri Maha Mariamman. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg. 

6 dzień (14.10.2023): KUALA LUMPUR – WYŻYNY CAMERONA Śniadanie. Około 4-godzinna podróż w górzyste obszary kontynentalnej Malezji, Wyżyny Camerona. Położone na wysokości 1542 metrów nad poziomem morza słyną z plantacji herbaty. Niesamowite widoki na porośnięte krzewami herbaty doliny. Odwiedzimy lokalny targ i Farmę Motyli. Zakwaterowanie. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień (15.10.2023): CAMERON HIGHLANDS – PENANG Wczesne śniadanie. Po drodze zwiedzanie świątyni Sam Poh Tong w Ipoh. Przejazd do Penang. Odwiedzimy Kościół Wniebowzięcia NMP, który założony został w 1786 roku, kiedy Kapitan Francis Light (brytyjski odkrywca i założyciel kolonii Penang) po raz pierwszy przybył na wyspę. Kościół jest trzecim najstarszym kościołem katolickim w Malezji. Zobaczymy najstarszą część centrum miasta Georgetown, która od 2008 roku wpisana jest na listę UNESCO. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień (16.10.2023): PENANG – MEDAN – PARAPAT/SAMOSIR Śniadanie. Transfer na lotnisko. Odprawa bagażowo-paszportowa. Przelot do Medan, trzeciego co do wielkości miasta w Indonezji i największego na Sumatrze. Po przylocie wyjazd w kierunku Parapat. Po drodze zatrzymamy się w Katedrze św. Józefa. Następnie przeprawa promem po jeziorze Toba z Parapat na wyspę Samosir. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg. 

9 dzień (17.10.2023): JEZIORO TOBA Śniadanie. Rejs po jeziorze Toba mijając urocze zatoczki z białymi piaszczystymi plażami
i malowniczymi wioskami. Wioska Ambarita – ważne archeologiczne miejsce spotkań króla Siallagana, wioska Simanindo, wioska Tomok, wyspa Tao. Odwiedzimy cmentarz Bataków – sarkofag króla Sidabutara w kształcie łodzi otoczony sarkofagami jego potomków. Powrót na nocleg. Obiadokolacja i nocleg.

10 dzień (18.10.2023): SAMOSIR/PARAPAT – BERASTAGI Po śniadaniu przeprawa promem przez jezioro Toba do Parapat. Przejazd na wzgórze Simarjarunjung z niesamowitymi widokami na jezioro i okolice. Simarjarunjung słynie
z herbaty imbirowej. Przejazd do Pematang Purba, miejsca pałacu byłego radży Simalungun Bataka. Następnie punkt widokowy i widok na 120 metrowy wodospad Sipiso Piso. Przejazd do Berastagi, stacji górskiej i niedużego miasteczka położonego 1300 metrów nad poziomem morza. Okoliczny region słynie z uprawy kwiatów, warzyw, owoców, a w szczególności Passionfruit, czyli marakui. Berastagi otoczone jest dwoma aktywnymi wulkanami, a okolice miasta są kolebką plemienia Karo Batak, którego tradycyjne wioski będziemy mieli okazję zobaczyć. Przejazd pod wzgórze Gundaling do punktu, z którego rozpościera się widok na wulkany. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg. 

11 dzień (19.10.2023): SIBAYAK/BERASTAGI – BUKIT LAWANG Wczesne śniadanie. Przejazd na zbocze góry Sibayak na trekking. Trasa prowadząca przez przełęcz aż do szczytu góry, czynnego wulkanu z wyschniętym kraterem. Po wędrówce okazja do zobaczenia wschodu słońca ze szczytu. Następnie zejście przez gęstą dżunglę w dół do ciepłych źródeł. Kąpiel w parującej, nasyconej siarką wodzie. Powrót do hotelu, czas na odpoczynek. Po południu przejazd do Bukit Lawang. Po drodze zatrzymamy się w kościele Marii Annai Valengkanni – Matki Bożej Dobrego Zdrowia. Bukit Lawang to duża osada położona przy granicy z Parkiem Narodowym Gunung Leuser, który jest jednym
z najpopularniejszych i najciekawszych Parków Narodowych na Sumatrze. W większości to gęsty las deszczowy będący domem dla ogromnej ilości gatunków zwierząt i roślin, a znany jest przede wszystkim z żyjących tam Orangutanów – żyje ich tam aż 5000! Oprócz Orangutanów występują tu również słonie, nosorożce i tygrysy. Gunung Leuser to raj dla wielbicieli roślin i zwierząt. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

12 dzień (20.10.2023): BUKIT LAWANG  Rano zamiast budzika obudzą nas dźwięki dżungli. Po śniadaniu wyruszymy w pieszą wycieczkę do dżungli. Przejdziemy przez plantacje kauczuku i tym samym rozpoczniemy naszą przygodę z Parkiem Narodowym Gunung Leuser. Zobaczymy dziewicze lasy deszczowe, satysfakcjonujące widoki, piękne krajobrazy i będziemy mieć okazję do obserwacji orangutanów w ich naturalnym środowisku, nie zapominając oczywiście o innych dzikich zwierzętach żyjących w tym niesamowitym miejscu. Małpy Thomasa, długoogoniaste makaki, latające wiewiórki, ptactwo, roślinność, plątanina ogromnych drzew, wijące się liany, palmy, gigantyczne drzewa figowe i niezliczone ilości gatunków, które można zobaczyć w tej gęstej dżungli. Piknik w ciągu dnia. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 13 dzień (21.10.2023): BUKIT LAWANG Po śniadaniu dalszy ciąg pieszej wędrówki przez dżunglę. Trasa wzdłuż rzeki, aż w końcu jeśli warunki będą sprzyjać nasz pieszy trekking zakończymy spływem na kołach po krystalicznym górskim strumyku. Piknik w ciągu dnia. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

14 dzień (22.10.2023): BUKIT LAWANG – MEDAN – DŻAKARTA Śniadanie. Wyjazd z bujnej zielonej dżungli i przejazd do Medan. Po przyjeździe zwiedzanie Pałacu Sułtana i Katedry w Medan. Transfer na lotnisko Kuala Namu. Odprawa bagażowo-paszportowa. Przelot do Dżakarty. Po przylocie transfer do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

15 dzień (23.10.2023): DŻAKARTA – BANDUNG Po śniadaniu udamy się na wycieczkę po Dżakarcie. Przystanek na zdjęcia przy pomniku narodowym Monas. Następnie meczet Istiqlal, Katedra, Pałac Prezydencki i Muzeum Narodowe. Przejazd do Bandung, jednego z trzech największych miast Indonezji, malowniczo położonego wśród wzgórz i wulkanów Jawy. Odwiedzimy ogród botaniczny z tysiącami gatunków tropikalnych roślin i drzew. W zależności od warunków, przejazd przez przełęcz Puncak, przez rozległe plantacje herbaty. Zakwaterowanie w stolicy Zachodniej Jawy. Obiadokolacja i nocleg.

16 dzień (24.10.2023): BANDUNG – DŻAKARTA  Śniadanie. Rano będziemy mieli okazję zobaczyć czynny wulkan Tangkuban Perahu. Wycieczka po mieście, odwiedzimy m.in. budynek rządowy Gedung Sate i fabrykę drewnianych zdobionych lalek Wayang. Powrót do Dżakarty. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

17 dzień (25.10.2023): DŻAKARTA – WARSZAWA Po śniadaniu czas wolny do wieczora w Dżakarcie (do zagospodarowania). Około godziny 20:30 przejazd na lotnisko. Odprawa bagażowo-paszportowa. Planowy wylot do Warszawy o godzinie 01:10 w nocy. Lot z międzylądowaniem w Doha.

18 dzień (26.10.2023): PRZYLOT DO WARSZAWY Przylot do Warszawy około godziny 13:15.

Cena zawiera:– przelot z Warszawy do Singapuru z międzylądowaniem i z Dżakarty do Warszawy z międzylądowaniem,- wewnętrzne przeloty wg programu: Penang – Kuala Namu, Kuala Namu – Dżakarta- transport podczas programu autokarem lub busem na miejscu,- zakwaterowanie w pokojach 2,3 osobowych,- wyżywienie zgodnie z programem,- bilety wstępów do odwiedzanych miejsc oraz realizację programu- opiekę pilota/przewodnika oraz duszpasterza przez cały czas trwania wyjazdu,- ubezpieczenie NNW, KL.

Cena nie zawiera:– dopłaty do pokoju 1 osobowego ok. 500 USD,- napojów do posiłków,- ubezpieczenia od chorób przewlekłych i kosztów rezygnacj