Wycieczko-pielgrzymka do Australii i Nowej Zelandii – przeniesiona na 2021 rok

Drodzy Pielgrzymi w związku z zaistniałą sytuacja epidemiologiczną na świecie odkładamy naszą pielgrzymkę na 2021 rok

 

 

1 dzień: WYLOT Z WARSZAWY () Wylot z Lotniska Chopina w Warszawie. Przelot z przesiadką.

2 dzień: DALSZA PODRÓŻ DO NOWEJ ZELANDII () Dalsza cześć podróży do Nowej Zelandii. Przekroczenie równika.

3 dzień: AUCKLAND ()Przylot do Auckland – największego miasta Wyspy Północnej i całej Nowej Zelandii. Zwiedzanie położonego u stóp wygasłego wulkanu miasta: czarująca dzielnica Parnell z zabytkową kolonialną zabudową, Queen Street. Przejazd obok wzgórza wulkanicznego Mt. Eden. Obiadokolacja. Nocleg w Auckland.

4 dzień: AUCKLAND – WAITOMO – ROTORUA ()Śniadanie, Wyjazd na południe wyspy. Przejazd do Rotorua. Zwiedzanie słynnych jaskiń Waitomo, pływanie łodzią po podziemnej rzece. Przyjazd do Rotorua, zwiedzanie miasta położonego nad jeziorem. Oglądanie historycznych budynków, łaźni miejskich, ogrodów i parków. Pokaz strzyżenia owiec połączony z prezentacją różnych gatunków owiec i bydła. Wieczorem maoryski koncert wraz z tradycyjną kolacją hangi. Obiadokolacja. Nocleg w Rotorua.  

5 dzień: ROTORUA – TAUPO – PARK NARODOWY TONGARIRO () Śniadanie i zwiedzanie Rotorua (gejzery, gorące źródła), w tym Te Puia Termal Reserve. Oglądanie najbardziej aktywnego gejzeru kraju –Pohutu, starej wioski maoryskiej i słynnego ptaka nielota – kiwi, symbolu Nowej Zelandii. Przejazd do Parku Narodowego Tongariro. Przejazd przez malownicze tereny okolic Taupo (miasto i jezioro o tej samej nazwie), po drodze wodospady Huka i elektrownia Wairakei. Na brzegu jeziora można znaleźć kawałki pumeksu. Obiadokolacja. Nocleg w rejonie Parku Narodowego Tongariro.  

6 dzień: TONGARIRO – WELLINGTON ()Po śniadaniu przejazd do stolicy Nowej Zelandii – Wellington. Zwiedzanie miasta, oglądanie z zewnątrz: kompleks budynków parlamentu, budynki rządowe, katedra św. Pawła. Wjazd na punkt widokowy na górze Wiktorii i oglądanie panoramy miasta. Wizyta w Muzeum Narodowym Nowej Zelandii Te Papa Tongarewa podczas której można lepiej poznać historię i kulturę Nowej Zelandii. Obiadokolacja. Nocleg w Wellington. 

7 dzień: WELLINGTON – NELSON () Po śniadaniu podróż do Nelson: najpierw promem przez malowniczą cieśninę Cooka na Wyspę Południową Nowej Zelandii, a następnie przejazd z Picton w okolice Nelson. Obiadokolacja. Nocleg w Nelson. 

8 dzień: NELSON – FRANZ JOSEF () Śniadanie. Oglądanie formacji skalnych w kształcie placków naleśnikowych w Punakaiki. Przejazd do Hokitika, następnie wzdłuż wybrzeża Morza Tasmana, do stolicy wiecznych lodowców – Parku Narodowego Westland . Jęzory lodowców spływają z gór do Morza Tasmana. Przejazd do Franz Josef. Obiadokolacja. Nocleg w Franz Josef 

9 dzień: FRANZ JOSEF – QUEENSTOWN () Śniadanie. Przejście szlakiem turystycznym – paprociową drogą do czoła lodowca Fox. Fakultatywnie przelot helikopterem z lądowaniem na lodowcu. Wyjazd w kierunku Haast, wzdłuż wybrzeża oraz jeziora Wanaka. Przyjazd do górskiego kurortu – Queenstown – położonego nad jeziorem Wakatipu. Obiadokolacja. Nocleg w Queenstown.
10 dzień: QUEENSTOWN – FIORD MILFORD SOUND ()
Śniadanie. Wycieczka do fiordu Milford Sound. Przejazd wzdłuż brzegów jeziora Wakatipu do Te Anau –miasteczka położonego przy wejściu do Parku Narodowego Fiordland . Przejazd tunelem do fiordu Milford Sound. Rejs statkiem po fiordzie, oglądanie flory i fauny Wyspy Południowej. Powrót do Queenstown. Obiadokolacja. Nocleg w Queenstown. 

11 dzień: QUEENSTOWN – ARROWNTOWN – CHRISTCHURCH ()  Po śniadaniu przejazd do Christchurch. Po drodze przystanek w Arrowntown – historycznym miasteczku pierwszych poszukiwaczy złota z lat 60. XIX w. Przejazd przez przełęcz Linda, degustacja słynnych nowozelandzkich win z Otago. Przejazd do jeziora Tekapo. Spacer brzegiem jeziora, gdzie przy dobrej widoczności można zobaczyć najwyższy szczyt w Alpach Południowych – Mt. Cook Aoraki (3754 m n.p.m.). Wizyta w słynnym kamiennym kościółku wybudowanym wspólnie przez trzy wyznania chrześcijańskie. Obiadokolacja. Nocleg w rejonie Christchurch.

12 dzień: CHRISTCHURCH – SYDNEY () Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Sydney. Obiadokolacja. Nocleg w Sydney.

13 dzień: SYDNEY () Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie Sydney – największego miasta Australii. W programie m.in. stara historyczna dzielnica Rocks z kolonialną zabudową z czasów królowej Wiktorii. Do najważniejszych zabytków miasta należy również kościół św. Jakuba oraz mennica z pierwszej połowy XIX w. Rejs statkiem po zatoce, skąd można podziwiać widok na miasto. Oglądanie najbardziej charakterystycznej budowli i symbolu miasta, ikony współczesnej architektury, jaką jest wielki gmach Opery . Kolejnym ciekawym obiektem jest jeden z najwyższych i najdłuższych jednoprzęsłowych mostów świata – Sydney Harbour Bridge, rozciągający się 52 m nad wodami Zatoki Sydney. Kings Cross – dzielnica rozrywki, dzielnica chińska oraz słynne miejskie plaże. Fakultatywnie wjazd na obrotowy punkt widokowy na najwyższej budowli miasta – Sydney Tower (305 m). Obiadokolacja. Nocleg.

14 dzień: SYDNEY – GÓRY BŁĘKITNE () Śniadanie. Wyjazd do Parku Narodowego Gór Błękitnych . Pobyt w parku oferuje fantastyczne widoki, wspaniałe trasy wędrówek pośród wąwozów, gajów drzew gumowych i malowniczych urwisk. Błękitna mgiełka, której góry zawdzięczają swą nazwę, powstaje z olejku wydzielanego przez drzewa eukaliptusowe. Przejście do formacji skalnej o nazwie Trzy Siostry. Dla chętnych fakultatywnie zjazd najbardziej stromą kolejką na świecie. Następnie wizyta w urokliwym Parku Dzikiej Przyrody, w którym można obejrzeć rodzime zwierzęta Australii: kangury, koale, strusie, węże, a także słodkowodne i słonowodne krokodyle. Krótki postój przy obiektach olimpijskich. Obiadokolacja. Nocleg w Sydney.

15 dzień: SYDNEY – AYERS ROCK – ULURU () Po śniadaniu przelot do czerwonego serca Australii – Ayers Rock. Zwiedzanie Parku Narodowego Uluru – Kata Tjuta z ogromnymi głazami Olgas oraz oglądanie świętej góry Aborygenów Uluru. Uluru to monolit skalny o długości 3 km i wysokości 348 m, zdający się zmieniać swoje zabarwienie w zależności od kąta padania promieni słonecznych. Obiadokolacja. Nocleg w Ayers Rock.

16 dzień: AYERS ROCK – SYDNEY ()  Śniadanie, wizyta w centrum kultury Aborygenów. Transfer na lotnisko w Ayers Rock i przelot do Sydney. Obiadokolacja. Nocleg w Sydney.

17 dzień: SYDNEY – WYLOT DO WARSZAWY () Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy z przesiadką.

18 dzień: POWRÓT DO WARSZAWY ()

 

Cena zawiera:

– przelot na trasie Warszawa – Auckland, Sydney – Warszawa (z międzylądowaniem),

– przeloty regionalny Christchurch – Sydney, Sydney – Ayers Rock, Ayers Rock – Sydney, 

– transport klimatyzowanym autokarem / busem na miejscu,

– zakwaterowanie w hotelach/motelach o standardzie 3/4*, w pokojach 2,3-os. z łazienkami, w Ayers Rock pokoje 2-os. typu Budget z łazienką (łóżka piętrowe), 

– opiekę polskojęzycznego zawodowego licencjonowanego przewodnika w Australii i Nowej Zelandii oraz duszpasterza,

– śniadania i obiadokalacje

– wstępy w Nowej Zelandii: Jaskinie Waitomo,Te Puia z występem maoryskim, rejs Milford Sound, Degustacja win w Otago, rejs statkiem po zatoce w Sydney, Góry Błękitne, wejście do Parku Zoologicznego Fetherdale, Kata Tjuta i zachód słońca przy Uluru – lampa schłodzonego szampana, wizyta w Centrum Kultury Aborygenów  

– ubezpieczenie KL, NNW, bagaż.

 

Cena nie zawiera:

– ubezpieczenia od chorób przewlekłych i kosztów rezygnacji,

– wizy turystycznej do Australii i Nowej Zelandii

– dopłaty do pokoju 1-os.

Kwota w AUD wpłacana w złotówkach po kursie z dnia wpłaty.

 

Uwaga! Program jest ramowy i kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie.